Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Verslo planas: Petrašiūnų elektrinės rekonstrukcija

Verslo planas: Petrašiūnų elektrinės rekonstrukcija

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233343536373839404142434445464748495051
Aprašymas

Techniniai ir ekonominiai rodikliai. Įvadas. Siūlomo projekto esmė. Projekto idėja. Pagrindiniai tikslai ir uždaviniai. Plano detalės. Dujų turbina. Dujų turbinos generatorius. Šilumos ir garo regeneratorius. Įmonės charakteristika. Įmonės valdymas. Organizacinė struktūra. Personalas. Esami gamybiniai pajėgumai. Pagrindiniai vartotojai. Finansinės veiklos rodikliai. Pastabos. Produkcijos realizacija ir gamybos kaštai. Pagrindinių gaminių aprašymas. Naujų gamybos produktų aprašymas. Pagaminta elektros energija. Poreikis. Galimybės. Pagaminta šilumos energija. Elektros energijos ir šiluminės energijos savikainų skaičiavimas. Elektros energijos ir šiluminės energijos pastoviųjų kaštų apskaičiavimas. Vandens technologijai išlaidos. Remonto sąnaudos. Palūkanos už banko kreditus. Amortizacija ir nusidėvėjimas. Mokesčiai. Turto mokestis. Kelių mokestis. Išlaidos elektros energijai, sunaudojamai PE ir KE savosioms reikmėms, pagaminti. Parduotosios elektros energijos savikaina. Parduotosios šiluminės energijos savikaina. Kapitalo investicijos. Sąmatinės vertės nustatymas. Investicinio projekto variantų palyginimas. Projekto balansas. Atsipirkimo periodo skaičiavimas. Pelno (nuostolio) ataskaita.

Ištrauka

Petrašiūnų elektrinė buvo paleista 1930 metais. Jos galia buvo 6.4 MW. Prieškario metais galia padidėjo iki 16.4 MW. Tuo metu tai buvo galingiausia elektrinė Lietuvoje. Karo metu Petrašiūnų elektrinė buvo susprogdinta ir tik 1958 metais jos galia pasiekė 60.5 MW .Vėliau augo Kauno pramonė, plėtėsi gyvenamieji rajonai, vis daugiau ir daugiau miestui reikėjo ne tik elektros, bet ir šiluminės energijos. Kylančio energijos pareikalavimo Petrašiūnų elektrinė nepajėgė patenkinti, todėl 1971 metais buvo pradėta statyti Kauno Elektrinė.
Šiuo metu Petrašiūnų elektrinė yra Kauno elektrinės filialas su įrengta 8 MW elektrine galia. Petrašiūnų elektrinėje veikia 8 MW garo turbina su generatoriumi, 2 vandens šildymo katilai, kurių bendra galia 232.6 MW, 3 garo katilai.
Visi pagrindiniai elektrinės įrengimai yra atitarnavę savo laiką. Neseniai buvo demontuotos dvi senos garo turbinos, du garo katilai. Norėta elektrinę visai panaikinti. Tačiau keičiantis ekonominei Lietuvos padėčiai bei Energetinės sistemos struktūrai demontuoti elektrinių neapsimoka. Tada lieka viena išeitis – rekonstruoti.
Vienas iš rekonstrukcijos variantų galėtų būti kombinuoto ciklo bloko, į kurį įeitų dujų turbina ir šilumos ir garo regeneratorius, pastatymas. Rekonstrukcija padidintų Petrašiūnų elektrinės naudingo veikimo koeficientą, sumažintų išmetamų teršalų kiekį. Kol kas Lietuvoje, lyginant su užsienio šalimis, dar nedideli mokesčiai už taršą, tačiau ateityje, be abejonės, mokesčiai kils. Rekonstrukcija įgalintų padidinti elektros energijos ir šiluminės energijos gamybą. Tai leistų nepirkti Petrašiūnų elektrinei ir Kauno elektrinei reikalingos savosioms reikmėms elektros energijos. Yra žinoma, kad nuo 1997 m. liepos mėn. Kauno elektrinė turėtų pereiti į Kauno miesto savivaldybės rankas. Galimas atvejis, kad atsiskyrus, Kauno elektrinei teks pirkti trūkstamą elektros energijos dalį jau ne už bendrasisteminę kainą, t.y. 12 cnt/kWh, bet kaip eiliniam vartotojui. Tai panardintų elektrinę į dar didesnį nuostolį nei anksčiau. Norint to išvengti, techninis sprendimas yra būtinas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-03
DalykasVerslo planų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasKursiniai darbai
Apimtis51 puslapis 
Literatūros šaltiniai0
Dydis116.49 KB
AutoriusNikolaj
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo planas Petrasiunu elektrines rekonstrukcija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą