Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Verslo planas: šildymo paslaugų UAB "Šilta svajonė"

Verslo planas: šildymo paslaugų UAB "Šilta svajonė"

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įmonė montuos naujas ir renovuos senas pasenusias šildymo sistemas, teiks informaciją ir konsultaciją visais dominančiais šilumos energetikos klausimais. Santrauka. Verslo aprašymas. Dabartinė situacija, šakos plėtros tendencija. Verslo misija. Verslo tikslai. Produkto aprašymas. Rinkodara. Rinkodaros apžvalga. Konkurencijos analizė. Rinkodaros planas. Kainų politika. Rinkodaros strategija. Reklama ir rėmimas. Rinkodaros biudžetas. Ofiso vieta, patalpos ir įrenginiai. Gamybos įrenginiai. Tiekėjai. Personalas. Gamybos savikaina. Organizacijos planas. Savininkai ir valdytojai. Organizacinė bendrovės struktūra. Rizikos veiksniai. Galimos problemos ir kliūtys. Verslo vizija. Finansinis planas. Reikalingas kapitalas, jo panaudojimas ir šaltiniai. Ilgalaikio materialaus turto nusidėvėjimo apskaičiavimas. Finansinių prognozių prielaidos. Savikainos prognozė. Pelno ataskaita. Išvados.

Ištrauka

Statybos iškart po nepriklausomybės atstatymo patyrė didelį nuosmukį, tačiau dabar situacija pasikeitė ir daugelis potencialių klientų jau atstatė buvusius ekonominius ryšius ar užmezgė naujus, todėl statybų spartus augimas prieš porą metų net nesiruošia sustoti. Atsirado naujų paslaugų pirkėjų – vis daugėja smulkių ir stambesnių užsakymų iš įvairių firmų, bei individualių asmenų. Kadangi šiuo metu didžiausios investicijos į statybas yra Vilniuje ir jo apylinkėse ši įmonė bus įsikūrusi ir teiks paslaugas būtent sostinėje.
Steigiama uždaroji akcinė bendrovė ,,Šilta svajonė" montuos naujas ir renovuos senas pasenuses šildymo, bei atsiradus būtinybei ir pageidavimams patyrę įmonės darbuotojai teiks įvairiausią informaciją ir konsultaciją visais dominančiais šilumos energetikos klausimais. Atliekant darbus ir teikiant remonto darbus bus naudojamasi pažangiausiomis technologijomis ir naujausiomis medžiagomis. Įmonės taikinys pirmais gyvavimo metais bus smulkūs ir vidutiniai užsakovai.


Paanalizavę paskutinių penkerių metų statybos kainas galime teigti, kad statybos kainos struktūroje įvyko tam tikrų pokyčių.Visų pirma statybos kainoje sumažėjo medžiagų lyginamasis svoris. Šitokį pasikeitimą lėmė tai, kad per tuos metus darbo užmokesčio augimo tempai buvo spartesni negu medžiagų kainų kitimas. Jeigu anksčiau skaičiuodavome, kad statybos kainoje medžiagos sudaro apie 50-60 procentų iš bendros sąmatinės kainos, tai dabar matome, kad ši dalis sumažėjo, ir dažnai sudaro apie 48 procentus. Augant darbo užmokesčiui, kartu augo ir kompensacijos dėl sezoninio, specifinio darbų pobūdžio, statybvietės darbuotojų darbo užmokestis, pridėtinių išlaidų bei socialinio draudimo lėšų dalis skaičiuojamojoje kainoje. Kitaip tariant, išaugo papildomų priskaitymų, kurie apskaičiuojami procentais nuo darbo užmokesčio, lyginamasis svoris, o tiesioginės išlaidos (medžiagos, mechanizmai, darbo užmokestis) sumažėjo apie 3 proc. (nuo 65 proc. iki 62 proc.). Šią situaciją atspindi ir statybos rangos darbų konkursų dalyvių pasiūlymai užsakovams, kai pagrindinis kainos ekonomijos šaltinis slypi papildomuose priskaitymuose, t.y. taupoma pridėtinių išlaidų, pelno, kitų išlaidų ir pan. sąskaita.
Per paskutinius penkerius metus skaičiuojamoji statybos kaina išaugo 2,5 karto. Medžiagos pabrango 2,48, mechanizmų eksploatacija - 2,3, darbo užmokestis - 3,14 karto.
Analizuojant tiesioginių išlaidų kitimą statybos kainoje, galime pastebėti, kad lėtėja medžiagų kainų augimo tempas, netgi pastebimos kai kurių medžiagų kainų mažėjimo tendencijos. Vis didesnę įtaką kainų lygiui turi pasiūlos ir paklausos santykis, darbų sezoniškumo veiksnys, sumažėjęs statybinių medžiagų atsargų sandėliavimas. Galima pastebėti, kad pirmoje metų pusėje sparčiau auga bendrųjų statybinių medžiagų paklausa (betono ir jo gaminių, gelžbetonio, plytų), o antrajame pusmetyje padidėja apdailos medžiagų, šildymo įrangos, langų paklausa, ir tai atsiliepia kainų pokyčiui. Jeigu statybinių medžiagų pardavimo kainos stabilizuojasi, tai to negalima pasakyti apie mechanizmų eksploatavimo kainas, medžiagų franko statybos vieta antkainius (transportavimo, sandėliavimo, krovimo ir kt. kaštai), darbo užmokestį. Tokios bendros tendencijos leidžia manyti, kad statybos darbų kainų augimas artimiausiu metu ryškiau palies tas statybas, kur didesnis mechanizmų panaudojimo ir darbo užmokesčio lyginamasis svoris. Visų pirma tai negyvenamos statybos statiniai: inžineriniai tinklai, keliai, pramonės statiniai. Gyvenamosios statybos kainų kitimo tempas turėtų neviršyti bendrojo vartotojų kainų kitimo indekso.
Kadangi statybos kainoje didžiausią lyginamąjį svorį sudaro medžiagos, reikėtų paminėti, kokios gi medžiagos turi didžiausią įtaką statybos kainai. Analizuojant naujos gyvenamosios statybos kainas matome, kad didžiausią dalį statybos kainoje sudaro: langai ir durys - 8 proc.; apdailos medžiagos -6 proc.; bendrosios statybinės medžiagos - 5 proc.; santechninės medžiagos - 5 proc.; mediena - 5 proc.; izoliacinės medžiagos - 5 proc. Remonto ir rekonstrukcijos statiniuose didžiausią lyginamąjį svorį sudaro - langai ir durys - 20 proc.; apdailos medžiagos - 12 proc.; elektrotechninės prekės - 8 proc., santechninė įranga - 6 proc. Būtent šių medžiagų kainų pokyčiai gali turėti didžiausią įtaką statybos kainų kitimui.
Kalbant apie kuro kainų įtaką statybos kainoms, reikia pažymėti, kad per paskutinius trejus metus kuro kainų augimo tempai buvo spartesni negu statybos kainų. Todėl galima daryti prielaidą, kad statybinių medžiagų pardavėjai ir gamintojai dalį kuro pabrangimo išlaidų kompensavo pelno bei kitų išlaidų sąskaita ir tai nežymiai atsiliepė statybinių medžiagų kainų kitimui ir bendrai statybos darbų kainai. Tačiau kurui pabrangus daugiau kaip 10 proc., tolesnis jo kainų augimas neišvengiamai privers didinti medžiagų pardavimo kainas, o tai atsilieps statybos darbų pabrangimui. Galima būtų prognozuoti, kad kiekvienas papildomas 5 proc. kuro kainų prieaugis statybos darbų kainą padidins 1 proc. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-20
DalykasVerslo planų diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai8
Dydis64.53 KB
AutoriusValdas
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasJ. Lučinskienė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasStatybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo planas sildymo paslaugu [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 17 puslapių 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • J. Lučinskienė
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą