Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Idėjos pagrindimas bei intelektinės nuosavybės kūrimas: šildomos USB šlepetės "Tapučiai"

Idėjos pagrindimas bei intelektinės nuosavybės kūrimas: šildomos USB šlepetės "Tapučiai"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Idėjų bankas. Idėjų banko pristatymas. Idėjų palyginimas ir priimtiniausios idėjos parinkimas. UAB "Tapučiai" apibūdinimas. Trumpas produkto aprašymas. Vartotojo apibūdinimas. Konkurentų analizė. UAB "Tapučiai" patentavimas. Patentavimo būdo parinkimas. Patentabilumo kriterijų aprašymas. Patentavimo kaštai. UAB "Tapučiai" dizaino registravimas. Produkto dizaino pateikimas. Pramonės dizaino registravimo būdo parinkimas. Registravimo kriterijų aprašymas. Registravimo kaštai. UAB "Tapučiai" prekės ženklo registravimas. Tradicinio prekės ženklo pateikimas. Netradicinio prekės ženklo pateikimas. Sprendimo registruoti konkrečius prekės ženklo elementus pagrindimas. Prekės ženklo registravimo būdo parinkimas. Prekės klasės parinkimas. Panašių registruotų prekių analizė. Registravimo kaštai. UAB "Tapučiai" licencijavimas. Licencijos objekto parinkimas. Potencialių licenciatų apibūdinimas. Licencijavimo pajamos ir kaštai. UAB "Tapučiai" intelektinės nuosavybės valdymo sąmata. Išvados.

Ištrauka

Intelektinė nuosavybė vis dažniau minima ir daug diskusijų susilaukianti sąvoka. Ypatingai dažnai apie tai diskutuojama įmonėse, ypač tose kuriose yra sukuriamas produktas. Dėl šių priežasčių yra labai svarbus viso proceso išmanymas nuo idėjos pateikimo iki jos intelektinės nuosavybės valdymo.
Temos aktualumas: kiekvienai įmonei svarbu sukurti unikalų produktą ir taip tapti pranašiu rinkos dalyviu, todėl yra svarbus intelektinės nuosavybės kūrimo bei registravimo proceso išmanymas, tam, kad ji būtų apsaugota ir taip išvengta neigiamų pasekmių.
Darbo tikslas. Išanalizuoti ir aptarti, procesą nuo idėjos sukūrimo iki jos, kaip intelektinės nuosavybės valdymo sąmatos.
Darbo uždaviniai:
1. Trumpai aptarti, kokios yra galimos idėjos ir kodėl pasirinkta būtent USB "Tapučiai". Aprašyti pasirinktą idėją, nustatyti potencialius vartotojus bei konkurentus.
2. Įvardinti pagal kokius kriterijus ir kaip bus atliekamas pavadinimo patentavimas bei dizaino ir prekinio ženklo registravimas.
3. Aprašyti, kokiu būdu bus lincencijuojamas produktas.
4. Sukurti produkto intelektinės nuosavybės valdymo sąmatą.

Kuriant naują produktą rinkoje, "proto šturmo" metodu buvo siekiama, kad kiekvienas grupės narys pateiktų kuo daugiau idėjų naujam produktui kurti. Buvo galima išsakyti bet kokia idėją, nebijant, kad ją pripažins bloga, todėl kiekvienas pasiūlymas buvo užrašomas. Grupės nariai pateikė nemažai pasiūlymų, iš kurių, vėliau kiekvienas buvo aptariamas.
Idėjos:
• Šildomos pirštinės, blauzdinės;
• Šildomos USB šlepetės;
• Akiniai su valytuvais;
• Antklodė su reguliuojama temperatūra;
• Nešiojama lova;
• Neplyštančios pėdkelnės;
• Savaime išsivalanti orkaitė.

1.2. Idėjų palyginimas ir priimtiniausios idėjos parinkimas

Siekiant išrinkti geriausią idėją, visų pirmiausia buvo įvertinami kievieno iš kilusių sumanymų privalumai. Nors kiekvienas pasiūlymas atrodė vertas dėmesio, tačiau kai kuriems iš jų buvo rasta ir trūkumų, pvz.: akiniai su valytuvais gali trukdyti matomumui savaiminio valymosi metu, antklodė su reguliuojama temperatūra, nešiojama lova turi gali būti nepaklausi, nes dabartinėje rinkoje yra daug pakaitalų, šildomos pirštinės atlieka tą pačią funkciją kaip ir įprastos. Pasiūlymų pranašumai pateikti 1.1. lentelėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVerslo planų referatas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasReferatai
Apimtis26 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis388.03 KB
Autoriusn534
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasKęstutis Duoba
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Idejos pagrindimas bei intelektines nuosavybes kurimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 26 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Kęstutis Duoba
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą