Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Druskos kubelių idėjos pagrindimas

Druskos kubelių idėjos pagrindimas

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728
Aprašymas

Įvadas. Idėjų bankas. Idėjų banko pristatymas. Idėjų palyginimas ir priimtiniausios idėjos parinkimas. Druskos kubelių "druskiai" apibūdinimas. Trumpas produkto aprašymas. Vartotojo apibūdinimas. Konkurentų analizė. "Druskiai" patentavimas. Patentavimo būdo parinkimas. Patentabilumo kriterijų aprašymas. Patentavimo kaštai. "Druskiai" dizaino registravimas. Produkto dizaino pateikimas. Pramonės dizaino registravimo būdo parinkimas. Registravimo kriterijų aprašymas. Registravimo kaštai. "Druskiai" prekės ženklo registravimas. Tradicinio prekės ženklo pateikimas. Netradicinio prekės ženklo pateikimas. Sprendimo registruoti konkrečius prekės ženklo elementus pagrindimas. Prekės ženklo registravimo būdo parinkimas. Prekės klasės parinkimas. Panašių registruotų prekių analizė. Registravimo kaštai. "Druskiai" licencijavimas. Licencijos objekto parinkimas. Potencialių licenciatų apibūdinimas. Licencijavimo pajamos ir kaštai. Druskiai" intelektinės nuosavybės valdymo sąmata. Išvados.

Ištrauka

Lietuvoje ir ne tik, vis daugiau diskutujama apie Intelektinę nuosavybę, kas tai yra, ką ji apsaugo ir kaip tai veikia. Intelektinė nuosavybė (angl. intellectual property) - nematerialioji nuosavybė, kuri yra žmogaus dvasinės kūrybos bei protinio darbo rezultatas, proto (intelekto, mąstymo, minties) produktas, saugomas įstatymo, kaip ir bet kuri kita nuosavybės forma. Intelektinės nuosavybės teisė saugo išradimus, kūrybiškumą, išradingumą. Intelektine nuosavybę sudaro:
1) komercines paslaptys,
2) autoriu ir gretutines teises,
3) pramonine nuosavybe:
a) dizainai,
b) prekiu ženklai,
c) patentai ir naudingieji modeliai.
Intelektinės nuosavybės klausimas aktualus įmonėse, ypač tose kuriose yra sukuriamas produktas. Todėl svarbu suprasti visą procesą - nuo idėjos sukūrimo, jos pateikimo iki intelektinės nuosavybės valdymo.
Darbo tikslas. Išanalizuoti ir aptarti, procesą nuo idėjos sukūrimo iki jos, kaip intelektinės nuosavybės valdymo sąmatos.
Darbo uždaviniai:
1. Trumpai aptarti vissa idėjas, išskiriant jų trūkumus bei privalomus ir išrinkti tinkamiuasią idėją.
2. Aprašyti pasirinktą idėją - Druskius, nustatyti potencialius vartotojus bei konkurentus.
3. Įvardinti pagal kokius kriterijus ir kaip bus atliekamas pavadinimo patentavimas bei dizaino ir prekinio ženklo registravimas.
4. Aprašyti, kokiu būdu bus lincencijuojamas produktas.
5. Sukurti produkto intelektinės nuosavybės valdymo sąmatą.

Sukurti naujam produktui rinkoje buvo panaudotas "proto šturmo" metodas, kurio buvo siekiama, kad kiekvienas grupės narys pateiktų kuo daugiau idėjų naujam produktui. Pirmajame ,,proto sturmo" etape, buvo išsakytos idėjos, tačiau šių idėjų nebuvo galim akritikuoti. Buvo galima išsakyti bet kokia idėją, nebijant, kad ją pripažins bloga, todėl kiekvienas pasiūlymas buvo užrašomas, net ir pačios neįtikinėčiuasios idėjos. Grupės nariai pateikė nemažai pasiūlymų, iš kurių, vėliau kiekvienas buvo aptariamas. Idėjos:
• Kelioniniai konteineriai skystiems produktams, pvz. Šampūnas, palukų balzamas, dušo želė;
• Savaime užsidegančios cigaretės;
• Bevielė elektra – daugiau jokių laidų;
• Druskos kubeliai;
• Nerasojantis veidrodis;
• Skaičiuotuvas, kuris nuskaito tekstą;
• Išmaniaisiais telefonais nuskaitomas miesto žemėlapis.
Idėjų aptarimo metu, kiekvienas idėję pasiūlęs grupės narys apibūdino produktą, koks tai turėtų būti produktas ir kam jis reikalingas. Trumpas, kiekvieno produkto apibūdinimas:
• Kelioniniai konteineriai skystiems produktams – tai plastikiniai indeliai šampūnui, dušo žele, plaukų balzamui, makiažo valikliui ir kitoms kosmetikos bei higienos prekėms. Šie konteineriai turėtų būti nedidelės talpos kvadratinės formos dėžutės, pagamintos iš lengvo plastiko, kurios susinertų į vieną kubą. Šis produktas turėtų būti skirtas daug keliaujentiems žmonėms, kurie nori sutaupyti vietos lagamine, taip pat nenori pirkti mažos talpos penkių rūšių produktų, kurių jau turi namuose, o tiesiog galės į konteinerius įsipilti tiek dušo želės, kiek jam prireiks kelionėje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVerslo planų referatas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis568.79 KB
Autoriusn534
Viso autoriaus darbų25 darbai
Metai2011 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasKęstutis Duoba
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Druskos kubeliu idejos pagrindimas [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Kęstutis Duoba
  • 2011 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą