Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Verslo planas: kaimo turizmo organizavimas ir plėtojimas IĮ "Gaja"

Verslo planas: kaimo turizmo organizavimas ir plėtojimas IĮ "Gaja"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Verslo idėja. Įžanga. Įmonės pristatymas. Individualios įmonės "Gaja" valdymo struktūra. Darbo pasidalijimas ir kooperavimas. Verslo išorinė aplinka. Pagrindinės veiklos kryptys. Socialinė atsakomybė. Planavimas ir strateginis valdymas. Įmonės misija ir vizija. Kontrolė. Koordinavimas. Vadovavimas. Darbo ir darbo užmokesčio organizavimas. Organizacijos kultūra. Išvados.

Ištrauka

Taip jau gyvenime nutinka, kad kai kurie likimo vingiai gali labai pakeisti mūsų gyvenimą. Taip atsitiko ir mano atveju. Visai neseniai sužinojau, kad laimėjau 50000 litų. Tokia suma, bet kam gali apsukti galvą. Bet svarbiausias uždavinys buvo sugalvoti, kaip tinkamai panaudoti pinigus, kad jie nenuvertėtų ir atneštų pelną. Šiam tikslui įgyvendinti labiausiai tiko nuosavo verslo kūrimas. Tam kad įgyvendinti šį sumanymą reikėjo parašyti įmonės verslo planą, kuris yra vienas efektyviausių pradedančios įmonės planavimo būdų.
Aš nusprendžiau įkurti įmonę, kurios pagrindinis veiklos tikslas yra kaimo turizmo organizavimas ir plėtojimas. Remdamasi sukauptomis žiniomis apibūdinsiu šios įmonės padėtį dabar esančiomis ekonominėmis ir politinėmis sąlygomis, numatysiu būsimą strategiją ir ateities perspektyvas, trumpai išdėstysiu finansinę informaciją.
Nors teikiančių paslaugas įmonių gausėja, tačiau gana menkai išplėtotas poilsio ir pramogų organizavimas. Taip yra todėl, kad pradedantys verslininkai bijo rizikuoti savo turimu kapitalu, bandydami kurti verslą mažai pažįstamoje rinkoje. Siekiant pažinti rinką pirmiausia reikia:
o atlikti rinkos analizės tyrimus, kad būtų galima susipažinti su rinkos dydžiu ir jos plėtojimo galimybėmis;
o nustatyti būsimų paslaugų teikimo dydį, atsižvelgiant į galimą vartotojų skaičių, konkurentų reguliavimą ir naujų verslininkų atsiradimo galimybę;
o pasirinkti verslo plėtojimui palankiausią vietą.
Tačiau šiuo metu lengviau sukurti naują arba atstovauti dar mažai žinomai rinkai, negu bandyti konkuruoti smulkiam verslininkui su šiandieniniais verslo gigantais.
Prieš priimdama sprendimą, kurti individualią įmonę užsiimančia kaimo turizmo organizavimu ir plėtra, atidžiai išanalizavau rinką. Lietuvoje šiuo metu vis didesnę pasiūlą ir paklausą įgyja turizmas. Kurti kaimo turizmo verslą paskatino menka šio pobūdžio paslaugų pasiūla bei prastas ir nemaksimalus klijentų norų tenkinimas. Įvertinus dabartinę situaciją, remdamasi panašių kaimo turizmą plėtojančių įmonių patirtimi ir klaidomis, stengsiuosi optimaliai patenkinti klijentų norus. Dabartinėje Lietuvos rinkoje nuolat vyksta įvairūs kitimai, todėl privalu buvo atidžiai stebėti ir išanalizuoti:
o ko pageidauja šiuoliakiniai vartotojai;
o kaip jie reguoja į kainų pokyčius;
o ar efektyvi reklama;
o ką naujo pasiūlo mūsų konkurentai
Lietuvoje sparčiai didėja atvykstančių turistų iš užsienio skaičius, per pastaruosius penketą metų jis pakito nuo 2055,4 iki 4195,2 tūkstančių. Na ir išvykstančių lietuvių atostogauti į kitas šalis, skaičius per paskutinius kelis metus pradėjo mažėti nuo 3632,4 iki 3389,5 tūkstančių. Tokius pokyčius lėmė tai, kad Lietuvoje pradėjo kurtis daugiau ir platesnio asortimento poilsį organizuojančių įmonių. Taigi kuo Lietuvos verslininkai steigs įvairesnių turizmą organizuojančių įmonių tuo daugiau užsienio kapitalo bus galima pritraukt į mūsų šalį, taipogi savo šalies gyventojam užtikrinti geresnį ir įvairesnį poilsio pasirinkimą. Taigi nusprendžiau pasirinkti dar mažai kam pažįstamą kaimo turizmo organizavmą.
Apmąsčiau savo galimybes dabartinėje šalies ekonominėje padėtyje, konkurenciją, galimybes pritraukti klijentus ir investitorius. Taip pat numačiau sąlygas būsimiems įmonės darbuotojams, apskaičiavau išlaidas, pajamas, atsipirkimo galimybes, grynųjų pinigų panaudojimą bei paskirstymą.
Šiuo planu siekiama sukurti klestinčią įmonę sėkmingai kovojančią su konkurentais, kuri nepažeidžia Lietuvos Respublikos konstitucijos įstatymų bei Vyriausybės nutarimų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-26
DalykasVerslo planų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasKursiniai darbai
Apimtis25 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis44 KB
Autoriusieva33
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas3
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo planas kaimo turizmo organizavimas ir pletojimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą