Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Verslo planas: prekyba šviežiais vaisiais ir daržovėmis UAB "Artišokas"

Verslo planas: prekyba šviežiais vaisiais ir daržovėmis UAB "Artišokas"

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940
Aprašymas

Įvadas. Techniniai – ekonominiai rodikliai. Siūlomo projekto esmė. Verslo idėja. Pagrindiniai tikslai ir uždaviniai. Produktai. Įmonės charakteristika. Nuosavybės forma. Žinios apie verslininką, partnerius ir pagrindinius akcininkus. Vietovės, kur įsikūrusi įmonė aprašymas. Rinka. Bendra rinkos apžvalga ir tendencijos. Vartotojai. Konkurentai. Rinkodaros planas. Tikslai ir uždaviniai. Kainų politika ir kainos. Rėmimas ir reklama. Produkcijos pardavimų prognozės. Gamybos planas. Gamybinės patalpos. Įrengimai. Medžiagos, žaliavos, jų tiekėjai. Energijos sunaudojimas. Valdymo personalas ir darbuotojai. Informacija apie vadovą. Darbuotojai. Darbo užmokestis. Organizacinė valdymo struktūra. Rizikos įvertinimas. Rizika, susijusi su išoriniais veiksniais. Įmonės silpnosios vietos. Rizikos mažinimas. Finansinis planas. Projekto kaina ir finansavimo šaltiniai. Reikalingos investicijos. Darbo užmokesčio sąnaudos. Įmonės sąnaudų suvestinė. Paskolos grąžinimo ir palūkanų mokėjimo planas. Prognozuojamo pelno (nuostolio) ataskaita. Balansas. Projekto atsipirkimo laikas. Aplinkosauga. Darbo sauga.

Ištrauka

Lietuvai žengiant į Europa, kuriamos įvairios įmonės ir įstaigos, kurių prestižas formuojamas darbuotojų aptarnavimo kultūros, išvaizdos pagalba.
Kaune yra daug įmonių ir įstaigų, kurios klesti iki šių dienų. Tačiau modernių ir gausaus asortimento vaisių ir daržovių parduotuvių , Kaune pasigendu.
Būtent tai ir yra pagrindinis mano motyvas, paskatinęs mane įkurti vaisių ir daržovių parduotuvę.
Šiame darbe aprašomas UAB "Artišokas" verslo planas. Šios įmonės pavadinimas yra glaudžiai susietas su įmonės veiklos pobūdžiu. Artišoką valgė dar Senovės Graikijoje ir Romoje. XV – XVI a. artišoką vėl pradėjo visur auginti. Iš Italijos artišokas, kaip kultūrinis augalas, paplito kitose šalyse.
UAB "Artišokas" verslo plane sužinosit, kiek reikia pinigų pradėti verslą Kokias sąnaudas bei pajamas turės UAB "Artišokas" Kokius konkurentus turės nugalėti, ir kokią rinkodaros strategiją naudos UAB "Artišokas".

SIŪLOMO PROJEKTO ESMĖ

2.1 VERSLO IDĖJA

Sveikata – neįkainojama dovana, kurią žmogui dovanoja gamta. Visais laikais žmonės rūpinosi savo sveikata, išvaizda, kūno ir dvasios harmonija. Vis daugiau žmonių, nualintų užterštos aplinkos, streso, skubėjimo, norėdami išsaugoti tobulą išvaizdą, stiprią sveikatą ieško įvairių išeities būdų.
Vaisių skonį pažįsta jau maži vaikai, neištveria neparagavę dar žalių, o sunokę – didelis skanumynas. Mėgsta juos ir suaugusieji. Vaisiai žadina apetitą, gerina virškinimą, malonūs valgyti, turi gydomųjų savybių.
Žmonių mitybai be pagrindinių maisto medžiagų, labai svarbią reikšmę turi ir biologiškai aktyvios medžiagos – vitaminai, mineralinės ir kitos, kurių gausu daržovėse. Seniai pastebėta, kas žiemą ir pavasarį žmonės, kurie mažiau valgo daržovių, netenka apetito, skundžiasi silpnumu, greitu nuovargiu, sumažėja atsparumas užkrečiamoms ligoms, peršalimams.
Būtent tai yra pagrindiniai motyvai, paskatinę įkurti vaisių ir daržovių parduotuvę. Lietuvoje sveiko gyvenimo būdo dar tik užuomazgos, todėl mūsuose ne tokia didelė konkurencija, o tai dar viena teigiama šio verslo pusė.
Pasirenkant įmonės pavadinimą, stengiausi, kad jis atspindėtų veiklos pobūdį. Todėl nusprendžiau įmonę pavadinti "Artišokas". Artišoką valgė dar Senovės Graikijoje ir Romoje. XV – XVI a. artišoką vėl pripažino ir pradėjo visur auginti. Iš Italijos artišokas, kaip kultūrinis augalas, paplito kitose šalyse.


2.2 PAGRINDINIAI TIKSLAI IR UŽDAVINIAI

Kaune yra daug žmonių, kuriems nepakanka darbo vietų, todėl įkurdamas įmonę, suteiksiu darbo vietas bent keletui iš jų, o taip pat ir sau. Imdamasi verslo, galiu užsitikrinti bent minimalias pajamas ir realizuoti savo kūrybines idėjas.
Lietuvai žengiant į Europą, kuriamos įvairios įmonės ir įstaigos, kurių prestižas ir įvaizdis formuojamas darbuotojų aptarnavimo kultūros, išvaizdos pagalba. Tai vienas pagrindinių mano firmos uždavinių, padėsiančių pritraukti pakankamai pirkėjų.

2.3 PRODUKTAI

Žmonių mitybai, be pagrindinių medžiagų (baltymų, riebalų, angliavandenių) labai svarbios reikšmės turi ir biologiškai aktyvios medžiagos – vitaminai, mineralinės, ir kt., kurių gausu vaisiuose ir daržovėse. Pagal biocheminę sudėtį daržovėse daugiausia yra vandens 70 – 75% , vaisiuose 73 – 89% . Dėl šios priežasties, laikant vaisius ir daržoves nepalankiomis sąlygomis, jie greičiau genda. Su daržovėm ir vaisiais žmogus daugiausia gauna mineralinių medžiagų (natrio, kalio, kalcio ir kt.). Kad žmogaus ląstelės bei organai normaliai veiktų, žmogaus organizme turi būti pakankamas kiekis vitaminų ir t. t. Visa tai, daržovių ir vaisių cheminė sudėtis nusakanti jų vartojamąsias savybes.
Kaip jau minėjau, prekių kokybė priklauso nuo jų laikymo, pakuotės, todėl prekybos salėje didelių atsargų šviežių produktų nelaikysim, o laikysim parduotuvės pagalbinėse patalpose, toje taroje, kurioje jie buvo atvežti. Šakniavaisius pakuosime į polimerinius tinklelius po 500, 1000, 1500 gr. Taip pat pakuosime ir svogūnines daržoves. Kad obuoliai bei kiti seklavaisiai mažiau prarastų natūralios masės, būtų tvirtesnės konsistencijos, juos kuo greičiau sandėliuosime. Tropiniams vaisiams parduotuvėje sudarysime 10 – 130C temperatūrą, santykinė oro drėgmė ne mažesnė kaip 80% . Kadangi konservams didelių laikymo reikalavimų nėra, jie laikomi 0 – 200C temperatūroje iki dviejų metų.
Mano steigiama UAB "Artišokas" prekiaus šiais produktais: šviežiais vaisiais ir daržovėmis, džiovintais vaisiais, riešutais, šaldytom daržovėm, ir vaisių konservais. Prekių garantiniai terminai bus vykdomi pagal "Mažmeninės prekybos taisykles", patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2000 m. gruodžio 13 d. nutarimu Nr. 1431(Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas pateikiamas 6 priede). Mano įmonės produktai bus aukštos kokybės, atitiks tarptautinių standartų reikalavimus, atitiks vartotojų poreikius. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-22
DalykasVerslo planų diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14
Dydis177.42 KB
Autoriusraims
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasIrena Ąžuolienė
Švietimo institucijaKauno statybininkų rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo planas prekyba svieziais vaisiais ir darzovemis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 32 puslapiai 
  • Kauno statybininkų rengimo centras / 3 Klasė/kursas
  • Irena Ąžuolienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą