Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Verslo planas: specializuotos vaisių ir daržovių parduotuvės steigimas Klaipėdoje

Verslo planas: specializuotos vaisių ir daržovių parduotuvės steigimas Klaipėdoje

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152
Aprašymas

Įžanga. Marketingo planas. Rinka. Konkurentai. Prekė ir prekių asortimentas. Kainodara. Pateikimas. Rėmimas. Marketingo biudžetas. Technologinė dalis. Patalpos ir įrengimai. Sauga darbe, priešgaisrinė sauga, darbo vietų higieninis įvertinimas. Tiekėjai. Prekių atsargos. Pirkėjų aptarnavimas. Vadybinė dalis. Įmonė – vadybos objektas. Įmonės savininkas ir vadovas. Įmonės valdymo struktūra. Įmonės personalas. Atlyginimas už darbą. Finansinė dalis. Įmonė ir mokesčiai. Investicijų poreikis ir finansavimo šaltiniai. Pelno (nuostolio) ataskaita. Investicijos ir jų rizikos įvertinimas.

Ištrauka

Verslas – tai veikla, teikianti naudą verslininkui ir kitiems asmenims, dalyvaujantiems prekių mainų sistemoje. Tačiau verslas yra lengvai pažeidžiamas ekonominis reiškinys, kai yra nesubalansuoti individualaus verslo ir visuomenės interesai. Šio laikotarpio svarbiausia ekonomikos plėtros tendencija – smulkusis verslas šalyse, pasiekusiose aukštesnį gerovės lygį, turi didelę įtaką šalies ekonomikai. SVV gausa – tai augančios ir dinamiškos ekonomikos požymis. Be to, verslo įtaka ekonomikai nuolat auga – informacinių technologijų plėtra ir vykstantys globalizacijos procesai kelia kokybiškai naujus reikalavimus verslui. Todėl konkurencinėje aplinkoje gali išsilaikyti tik tos įmonės, kurios pasiruošusios nuolat keistis ir tobulėti.
Nors mūsų šalyje verslo skatinimo būdai ir atrodo geranoriški, t.y. skiriamos lėšos verslo konsultaciniams centrams steigti, jų atstovams konsultuoti ir mokyti, parengta lėšų naudojimo tvarka iš dalies finansuoti inovaciniams projektams, reglamentuojamas verslo skatinimo fondo lėšų skyrimas palūkanoms iš dalies padengti už paskolas, gaunamas verslo plėtros projektams, ūkine komercine veikla užsiimantiems neįgaliesiems ir verslą pradedantiems, tačiau realybėje susiduriama su didesne dalimi problemų: įstatymų nepastovumu, nepalankia mokesčių politika, lėšų trūkumu, nepalankiomis kreditavimo sąlygomis, finansų sistemos nepastovumu, mažu rinkos talpumu, menku verslininkų pasirengimu, neišsamia informacija.
Padėtis atrodo pagerėsianti Lietuvai, išreiškusiai politinę valią tapti ES nare, kartu įsipareigojusiai laikytis taisyklių, taikomų visiems Europos Sąjungos bendrosios rinkos dalyviams: harmonizuoti ekonomiką, atidaryti sienas ir nedaryti kliūčių laisvai prekybai. Vienas svarbiausių EEB tikslų yra įgyvendinti bendrąją rinką, kurios kūrimas turi skatinti suderintą ir subalansuotą ekonominę veiklą bei stabilumą, gyvenimo lygio kilimą ir šiai rinkai priklausančių valstybių sanglaudą. Todėl Lietuvai tapus ES nare ir integruojantis į Bendrąją Europos Sąjungos rinką, siekiama sukurti ją tokią, kurios viduje panaikinti visi apribojimai laisvam prekių, asmenų, paslaugų ir kapitalo judėjimui. Žinoma, jog Europos Sąjunga – tai didžiausias pasaulyje prekybos blokas, kuris vykdo bendrą prekybos politiką, numatančią prekybą su trečiomis šalimis, kuria ekonominę ir pinigų sąjungą su bendru visos ES piniginiu vienetu euru. Pagrindinis šios bendrijos uždavinys – skatinti harmoningą ekonominį vystymąsi bendros rinkos rėmuose ir suartinti valstybių narių ekonomines politikas.
Didelę paramą vystant Lietuvos ekonomiką teikia Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas, kurio įkūrimo tikslas – skatinti demokratinius pokyčius ir rinkos pagrindais veikiančios ekonomikos kūrimą bei palaikyti privačios verslininkystės iniciatyvas Centrinės ir Rytų Europos šalyse. Bankas ypač remia efektyvias ekonomines investicijas privačiame sektoriuje, tarp kurių pažymimas mažų ir vidutinių įmonių skatinimas. Todėl ES įsipareigoja šalinti kliūtis, trukdančias steigti tokias įmones, kadangi naujas darbo vietas galima kurti tik atvėrus didesnes verslo galimybes.
Vienas iš svarbesnių etapų, norint pradėti savo verslą, yra verslo plano sudarymas. Šiame plane būtina numatyti artimiausius ir tolesnius savo veiklos tikslus, būsimą rinką ir galimybes pasiekti tai, kas planuojama, galimus veiksmus, jei pasikeistų aplinkybės. Yra daug priežasčių, skatinančių verslininką sukurti gerą verslo planą. Tai būtent dėl esamo verslo pradžios neužtikrintumo veiksnio, nuolatinės konkurencijos, skatinančios įvertinti savo veiklą ir palyginti ją su konkurentais, nepakankamos verslininko patirties. Kuriami verslo planai skirtingiems laikotarpiams: strateginiuose (ilgalaikiuose) planuose apžvelgiami įmonės tikslai 5metams, ir remiantis šiuose planuose numatytomis nuostatomis, kuriami taktiniai (2-5 metams) ir operatyviniai (kasdieniai) planai, kuriuose daugiau detalių ir konkrečių veiksmų planų.
Verslo plano kūrimas man bus naudingas tuo, kad būsimąsias veiklos klaidas ir trūkumus geriau pastebėsiu rašant nei patirsiu praktikoje, pradėdama suplanuotą veiklą jausiuosi saugiau. Šis planas parodys, kiek, kam, kada ir kuriam laikotarpiui reikia pinigų, susipažinsiu su planavimo procesu.
Pirmiausia kyla klausimas, kokį verslą pradėti. Protingiausia būtų panaudoti savo turimą patirtį, žinias, t.y. imtis to, ką geriausiai išmanau. Kadangi dirbu prekybos srityje jau dešimt metų, pasirinkau studijuoti prekybos verslo organizavimo specialybę: įgijau žinių, suformavusių mano supratimą apie verslą ir jo kūrimą. Be to, manau, jog turiu charakterio bruožų būdingų verslininkui: materialinė padėtis nėra pirmoje vietoje, bendravimas su žmonėm teikia malonumą, esu kūrybinga, optimistė, nemėgstu nesaikingai rizikuoti, skaudžiai neišgyvenu dėl iškilusių sunkumu, o stengiuosi ieškoti išeities. Šios charakterio savybės man padeda ir gyvenime, turėtų padėti ir versle.
Sprendimui, steigti vaisių ir daržovių specializuotą parduotuvę, įtakojo mano daugiametė darbo patirtis. Kadangi Klaipėdoje nėra specializuotos parduotuvės, prekiaujančios šios prekių grupės prekėmis, naudodamasi susidariusia padėtimi, nusprendžiau steigti būtent tokią įmonę. Pagrindinis steigiamos parduotuvės išskirtinumo iš kitų prekybos centrų ir turgaviečių bruožas bus išsami ir kokybiška informacija pirkėjams apie prekės cheminę sudėtį, įtaką sveikatai, ligų profilaktiką. Be to, opiausias prekybos centrų klausimas – bendravimas su pirkėjais, operatyvus sprendimų priėmimas, greitas ir kokybiškas informacijos teikimas yra sunkiai sprendžiamas dėl didelio darbuotojų skaičiaus ir jų darbo specifikos, o specializuotoje, nedidelėje parduotuvėje tai įgyvendinti įmanoma. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-27
DalykasVerslo planų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasKursiniai darbai
Apimtis51 puslapis 
Literatūros šaltiniai21
Dydis146.73 KB
AutoriusNina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVilniaus Gedimino Technikos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo planas specializuotos vaisiu ir darzoviu parduotuves steigimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2016-02-02 IP: 46.166.171.170
    okowa sako

    Labas,Tai yra informuoti plačiąją visuomenę, kad ponia Malonė Okowa, privati paskola skolintojas turi atverti finansinę galimybę visiems reikia bet kokią finansinę pagalbą. Mes apdalinti paskolą 2% palūkanų norma privatiems asmenims, įmonėms ir įmonių pagal aiškia ir suprantama forma ir būklės. Susisiekite su mumis šiandien elektroniniu paštu adresu: (embassyloanfirm@gmail.com)

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 51 puslapis 
  • Vilniaus Gedimino Technikos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą