Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Įmonės investicinio plano parengimas: D. Petraičio IĮ

Įmonės investicinio plano parengimas: D. Petraičio IĮ

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Įvadas. Įmonės veiklos analizė. Siūlomo projekto esmė. Verslo idėja. Projekto idėja. Pagrindiniai tikslai. Marketingo planas. Įmonės aplinkos analizė. Sugebėjimų, pavojų ir galimybių nustatymas. Išorinių veiksnių analizė. Marketingo rinkinys. Produktas. Kainodara. Paskirstymas. Rėmimas. Pardavimų prognozė. Organizacinis planas. Organizacinė struktūra. Personalo parinkimas. Finansinis planas. Lėšų poreikis ir šaltiniai. Sąnaudų prognozė ir pelno apskaičiavimas. Lūžio taško įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Investicinis planas - tai dokumentas, kuriame išdėstoma verslo sumanymo esmė, apibūdinama verslo objekto ( įmonės, firmos ) padėtis dabar esančiomis ekonominėmis, politinėmis sąlygomis, numatoma būsima strategija ir ateities perspektyvos, išdėstoma finansinė informacija.
Investicinio plano struktūra ir jo detalizavimas priklauso nuo kuriamo verslo objekto ( įmonės, firmos ) , veiklos srities, konkurentų, esamų sąlygų pasirinktam verslui plėtoti ir t.t.
Verslininkas kurdamas investicinį planą turi "iššniukštinėti" rinką, apmąstyti savo galimybes dabartinėje šalies ekonominėje padėtyje, konkurenciją. Galu gale investiciniame plane turi būti numatytos sąlygos būsimiems firmos ( įmonės ) darbuotojams, apskaičiuojamos išlaidos, pajamos, atsipirkimo galimybės, grynųjų pinigų panaudojimas bei paskirstymas ir t.t. Ir verslininkas apmąstęs visus šiuos teiginius būtinus sėkmingam firmos (įmonės) egzistavimui turi išsirinkti geriausią, tobuliausia modelį.
Iki šiol Lietuvoje rinkos ekonomikos kaip tokios neegzistavo (jeigu lyginti su taip vadinama civilizuota Vakarų šalių rinkos ekonomika), nes pereinamojo laikotarpio, kuris tęsiasi ir dabar, padėtį sunku pavadinti civilizuota rinkos ekonomika. Šiuo metu galima pastebėti bendras tendencijas ekonominėje – politinėje situacijoje, kurios suteikia viltį, kad tas pereinamasis laikotarpis greitai baigsis, bet, iš kitos pusės yra nemažai faktų, kurie parodo, kad ekonomikos transformacijos laikotarpis dar nepasibaigęs. Kalba eina visų pirma apie Vyriausybės bei kitų valstybinių institucijų veiksmus ir bendras tendencijas jų veikloje. Per paskutinius metus greitai mažėja infliacijos lygis, kuris priartėjo prie optimalios ribos, matosi vientisa politika ekonomikos srityje. Organizuojant verslą ne vieniems metams, o pastoviai dirbti rinkoje, labai svarbu įvertinti esamą rinkos padėtį, numatyti kuo tiksliau būsimus rinkos pasikeitimus ir remiantis šiais apskaičiavimais sudaryti įmonės investicinį planą.
Įmonės investicinis planas nulems visos įmonės veiklos eigą ateityje ir pagrindiniai sprendimai bus priimami būtent remiantis juo. Sudaryti tokį planą yra nelengvas uždavinys.
Šiuo metu Lietuvoje daugelis žmonių gali pradėti dirbti sau, kurti savo verslą. D.Petraičio individuali įmonė įregistruota 2000 metais Klaipėdos miesto savivaldybės rejestro tarnyboje.
Mūsų įmonės teikiamos stiklų klijavimo apsauginėmis ir dekoratyvinėmis plėvelėmis paslaugos yra perspektyvi veikla, kadangi ši paslauga pritaikoma įvairiose sritise, kur naudojamas stiklas. Užsiimti šia veikla nuspręsta ištyrus rinką, išanalizavus vartotojų savybes, nustačius potencialią rinką, paskaičiavus prognozuojamą savikainą ir prognozuojamą pelną. Įvertinus galimus rizikos faktorius.
Dabar įmonė pelningai dirba. Kiekvienais metais pardavimų pajamos auga apie 50 proc.ir turi tendenciją šis procentas didėti.
D.Petraičio individuali įmonė vykdo veiklą tik 2,5 metų, tačiau jau įgavo patikimo verslo partnerio įvaizdį ir vartotojų prieraišumą bei pasitikėjimą. Įmonė sekmingai plečia savo rinką ne tik Klaipėdos mieste, bet ir visoje Vakarų Lietuvoje. (Gargžduose, Kretingoje, Tauragėje ir kt.).
Šio darbo tikslas yra D.Petraičio individualios įmonės investicinio plano parengimas naujam investiciniam projektui 2003-2004m. .
Naudojamos patalpos šiuo metu yra nuomojamos iš UAB "Lummarr". Jos yra per mažos norint plėtoti veiklą. Šiuo metu yra galimybė įsigyti šalia esančias patalpas už 80 000 Lt. Šių patalpų įsigijimas leistų sėkmingai plėtoti ši verslą.
Šiame kursiniame darbe nustatysime projekto pelningumą, jo atsipirkimo laiką, kritinį pajamų lygį ir kiek gaus pelno įmonė padariusi šias investicijas trim variantais (optimistiniu, pesimistiniu ir labiausiai tikėtinu.
Šiame darbe bus įvertinta dabartinė įmonės būklė, jos vidinė ir išorinė aplinka, nagrinėjama įmonės veikla per praėjusius metus, nustatomos įmonės augimo tendencijos ir kryptys.
Kad visą tai kuo tiksliau nustatyti naudosimės įmonės praėjusių metų finansinė atsakomybė ir analizuosime bendras rinkos tendencijas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-27
DalykasVerslo planų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6
Dydis36.15 KB
AutoriusTarvile
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaVakarų Lietuvos verslo kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones investicinio plano parengimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Vakarų Lietuvos verslo kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą