Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Verslo planas: modernaus ekologiško ūkio steigimas

Verslo planas: modernaus ekologiško ūkio steigimas

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829303132333435363738394041424344
Aprašymas

Verslo plano santrauka. Ūkio subjektas ir veiklos plėtra. Rinka. Produkcija. Valdymas ir darbuotoja. Investicijos ir finansavimas. Finansinės prognozės. Projekto įvertinimas. Išvados.

Ištrauka

Vienas svarbiausių žemės ūkio plėtros uždavinių – skatinti žemės ūkio restruktūrizavimą, ekologišką gamybą, padidinti žemės ūkio gamybos konkurencingumą. Šiuo verslo planu Algirdas Grotuzas, ūkininkaujantis Diržonių kaime, Elektrėnų sav., siekia supažindinti su planuojamu įgyvendinti investiciniu projektu bei šio projekto naudingumu ūkiui.
Algirdo Grotuzo ūkis buvo įregistruotas 2004 metų gegužės 4d., nors ūkininkauti jis pradėjo dar 1994 metais tėvo ūkyje. Ūkininkas A. Grotuzas užsiima ekologiškų vasarinių ir žieminių grūdinių kultūrų auginimu, planuoja auginti rapsą. Bendras ūkininko žemės plotas susideda iš nuomojamos iš privačių asmenų žemės (47.40 ha).
Algirdo Grotuzo ūkis yra mažo nepalankumo grūdų ir kitos augalininkystės produkcijos auginimui geografiniame Lietuvos regione. A. Grotuzo ūkio rajone auginamų žieminių ir vasarinių javų, bei rapsų vidutinis derlingumas 2004 metais buvo tokie pat ar mažesni už šalies vidurkį. Pagrindinei A. Grotuzo ūkio pirkėjai yra stambios Lietuvos grūdų supirkimo įmonės: UAB "Litagros chemija", AB "Malsena", UAB "Kesko Agro Lietuva", pabaigus ūkį sertifikuoti kaip ekologišką, pagrindiniu pirkėju taps UAB "Ukmergės biofabrikas".
Dauguma ūkininko A. Grotuzo naudojamos žemės ūkio technikos yra pasenusi tiek fiziškai, tiek ir morališkai, neatitinka šiuolaikinių reikalavimų. Technika yra imli kurui, dažnai genda ir ją tenka remontuoti. Prastovos dėl technikos gedimų trukdo laiku atlikti atskirų žemės dirbimo, pasėlių priežiūros ir derliaus nuėmimo darbus, to pasekoje išauga rizika, kad derlius bus nuimtas nelaiku ir gauta nekokybiška produkcija.
Pagrindiniai projekto tikslai:
sukurti ekologišką produkciją gaminantį ūkį;
plėsti nuosavos ir nuomojamos dirbamos žemės plotą;
didinti žemės ūkio darbo efektyvumą, mažinant produkcijos kaštus ir keliant konkurencingumą;
naudojant technologinę įrangą, didinti auginamos produkcijos kokybę.
Algirdas Grotuzas siekdamas efektyviau ūkininkauti ir plėsti ūkinės veiklos apimtis, nusprendė įsigyti šiuolaikišką traktorių New Holland TL100A 4WD, pakabinamą apverčiamą plūgą Overum CX 3975 H, pakabinamą skutiką Terrano 3 FX ir mechaninę sėjamąją AMAZONE D9-30 Special.
Įvardinęs veiklos tikslus ir įvertinęs prielaidas šiems tikslams siekti, ūkininkas A. Grotuzas kreipiasi dėl paramos iš Europos žemės ūkio orientavimo ir garantijų fondo (toliau – EŽŪOGF) pagal Lietuvos Bendrojo programavimo dokumento (toliau BPD) Kaimo plėtros ir žuvininkystės prioriteto pirmosios ir antrosios priemonių paramos kryptis "Investicijos į žemės ūkio valdas" ir "Jaunųjų ūkininkų įsikūrimas". Pagal pirmą paramos kryptį ūkininkas tikisi, kad jam bus kompensuota 65 proc. (jauniesiems ūkininkams, ūkininkaujantiems mažesnio palankummo žemėse) investicijų sumos, o pagal antrąją - jis gaus vienkartinę 1 000 tūkst. eurų (3 452,8 Lt) paramos išmoką už nuosavos ir nuomojamos žemės ūkio paskirties žemės hektarą. 1.1. lentelėje pateikiama informacija apie projekte numatytų investicijų sumas, įgyvendinimo terminus ir EŽŪOGF paramos sumą.


Augalininkystės rinka Lietuvoje
Lietuvoje yra palankios sąlygos augalininkystės ūkio plėtrai. Tai ir tinkama žemė, palankus klimatas, javų auginimo patirtis ir tradicijos, gamybinis potencialas. 2004 metų duomenimis bendroje žemės ūkio produkcijoje augalininkystės produkcija sudarė apie 55 proc.
Lietuvoje grūdų auginimo išlaidos gana didelės, o kainos – artimos ES vidutinei rinkos kainai. Todėl norint užsitikrinti konkurencijos požiūriu stipresnes pozicijas būtina didinti derlingumą, ir mažinti auginimo išlaidas.
Rapsai paklausūs tiek vidaus , tiek užsienio rinkose. 1995 metais jų pasėlių plotai tesudarę 0,008 proc., 2003 metais rapsų pasėliai sudarė 4,9 proc. visų pasėlių plotų. Reiktų paminėti apie 1999 – 2003 metais didėjusias rapsų supirkimo kainas. Tai plačiausiai auginami aliejiniai augalai Lietuvoje. Rapsai naudojami maistinio aliejaus, baltyminių žaliavų komponentų pašarų ir rapsų metilo eterio gamybai. Tai ir gan reikšminga eksporto produkcija. 2000 matais net 64 proc. rapsų derliaus buvo eksportuota į Daniją, Suomiją, Švediją.
Vidaus rinkai kasmet reikia apie 45 tūkst. tonų aliejaus. Šis poreikis nėra patenkinamas. Dar blogesnė padėtis su baltyminių žaliavų komponentų pašarų, kurie tampa vis populiaresne galvijų pašarų racionų dalimi, gamyba. Tai rodo, kad Lietuvoje yra potencialios galimybės didinti rapsų pasėlių plotus. Prognozuojama, kad artimiausiu metu rapsai galėtų užimti iki 8 proc. visų pasėlių plotų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasVerslo planų diplominis darbas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasDiplominiai darbai
Apimtis42 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis275.83 KB
Autoriusvirginija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasI. Petraškaitė
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo planas modernaus ekologisko ukio steigimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Diplominiai darbai
  • 42 puslapiai 
  • Marijampolės kolegija / 4 Klasė/kursas
  • I. Petraškaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą