Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Verslo planas: maisto prekių parduotuvė ĮI "Daivada"

Verslo planas: maisto prekių parduotuvė ĮI "Daivada"

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Santrauka. Geras verslo planas užtikrina sėkmę. Verslo ir įmonės aprašymas. Verslo plano paskirtis. Bendrieji verslo uždaviniai. Specifiniai verslo tikslai. Rinkodara. Ekonominiai veiksniai. Socialiniai veiksniai. Politiniai veiksniai. Personalas. Maisto produktai. Parduotuvės išplanavimas. Vadovavimas. Įmonės buveinės reikšmė. Įmonės buveinės privalumai. Įmonės buveinės trūkumai. Finansinis planas. Darbo jėga. SSGG. Reikalingas kapitalas ir jo panaudojimas. Sąnaudų prognozė. Pelno (nuostolio) prognozė. Prognozuojamas balansas. Pinigų srautų prognozė. Priedai.

Ištrauka

Verslo planas - tai dokumentas, kuriame aiškiai išdėstoma verslo sumanymo esmė, apibūdinama esama įmonės padėtis (jei ji jau veikia), numatoma būsima styrategija ir ateities perspektyvos, pateikiama finansinė informacija. Kad ir koks sudėtingas būtų verslo planas, jis neturi būti labai ilgas. Paprastai jis būna 10 - 30 puslapių ir neviršija 40 - ties. Verslo planas reikalingas tiek pačiam verslininkui, tiek bankininkams, potencialiems investuotojams, partneriams, tiek būsimiems firmos darbuotojams, kadangi jis:
padeda nustatyti būsimos įmonės "gyvybingumą" konkurencijos sąlygomis;
yra orentyras, pagal kurį verslininkas ir jo darbuotojai žingsnis po žingsnio sieks tikslo;
yra svarbus dokumentas, padedantis gauti finansinę paramą iš investuotojų.
Verslo plano sudarymo procesas verčia verslininką kritiškai įvertinti savo jėgas, galimybes, kadangi jam tenka atsakyti į daugybę klausimų: kuo ištikrųjų gera idėja, kam skirtas naujas produktas ( paslauga ), ar atsiras jo pirkėjų, kas bus konkurentai, ar užteks jėgų organizuoti firmos veiklą ir t.t. Atsakydamas į šiuos ir panašius klausimus, verslininkas bus priverstas mintyse permastyti įvairius atsakymų varijantus, įsivaizduoti, kaip jis pasielgs vienu ar kitu atveju. Taip priverčia jį geriau pasirengti sunkumams ir išankso numatyti, kaip bus galima juos nugalėti.
Verslo plano nauda pačiam verslininkui. Jau parašytas verslo planas bei pats plano rašymo procesas turi keleriopą naudą. Viskas gerai, kai yra geras sumanymas ir galima pradėti rašyti verslo planą. Tačiau idėjos gali ir nebūti, arba ji gali būti neaiškiai suformuluota. Idėją galima nusipirkti, "pasiskolinti". Gali būti ne viena, o kelios idėjos. Vienas iš verslo plano privalumų yra tas, kad įmanoma ekonomiškai pagrįsti arba iš vis atmesti sumanymą. Lėšos, laikas ir darbas, paaukoti verslo plano ruošimui, naudos teiks daugiau, negu bandymas įgyvendinti nepatikrintą, nors ir patrauklią, idėją, ar sumanymo keitimas pradėjus veikti.

Paruoštas planas – tai darbo priemonė, padedanti valdyti veiklą ir siekti pageidaujamų rezultatų. Jis gali būti skirtas įvertinti esamos ar tik planuojamos įkurti įmonės veiklos perspektyvas, pavyzdžiui: prekės paklausą, konkurentus, finansines galimybes. Verslo planą skaito žmonės, kurie skolina pinigus, nori būti partneriais, o gali pirkti įmonės akcijas. Todėl labai svarbu tiek jo apipavidalinimas, tiek ir turinys.

Parduotuvių tinklui įgyjant vis didesnę pasiūlą Lietuvoje, verslo planą sudariau, norėdamas įkurti nedidelią, bet visiems reikalingą, kaimo parduotuvę, kuri vadinsis "Daivada". Bene svarbiausias tikslas - sukurti savo stilių, kad žmogus įėjas į parduotuvę galėtų maloniau pasijusti. Norint maksimaliai tenkinti klientų norus, pateiksim aukšto lygio aptarnavimą. Todėl darbuotojas atrinksime pagal specialiai sukurtą planelį. Vadovai išrinkti atsižvelgiant ir į žmogaus scharakterio savybes, ir į jų turimas žinias bei sugebėjimus. Įmonės buveinė strateginiu požiūriu turi daug privalumų, nes ji yra geroje vietoje, truputi tolėliau nuo miesto. Pradžioje bus atliktas remontas, sukurtas interjeras, kur mūsų idėjas perteiks geri specialistai. Tikėdamiesi klientų su tam tikrais pageidavimais, paslaugas kursime užpildant konkurentų spragas, pasiūlydami platų pramogų asortimentą, kuris, kaip ir viskas klube pinsis į bendrą visumą, sudarant stilių. Parduotuvę planuoju rengti Dauglaukio kaime, nes ten nėra nė vienos parduotuvės. Ten kadaise buvo parduotuvė, tad patalpas nuomuosiu buvusios parduotuvės. Laikui bėgant ir parduotuvės pelnui didėjant, įrengsime lauke, po stogeliu stalus bei suoliukus. Ten aisku vyraus alkoholinių gėrimų paklausa. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-08
DalykasVerslo planų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasKursiniai darbai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis77.93 KB
AutoriusVaidas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasMilita Mančienė, Zita Mejerienė
Švietimo institucijaTauragės profesinio rengimo centras
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo planas maisto prekiu parduotuve [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 22 puslapiai 
  • Tauragės profesinio rengimo centras / 2 Klasė/kursas
  • Milita Mančienė, Zita Mejerienė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą