Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Vadyba>Verslo planai>Verslo planas: naftos žaliavos perdirbimas ir prekyba AB "Mažeikių nafta"

Verslo planas: naftos žaliavos perdirbimas ir prekyba AB "Mažeikių nafta"

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930313233
Aprašymas

Santrauka. Verslo aprašymas. Verslo srities aprašymas. Firmos istorija. Verslo tikslai, galimybės ir orientyrai. Gaminama produkcija. Marketingas. Rinkos apžvalga. Konkurencinė analizė. Konkuruojančios naftos perdirbimo įmonės regione. Marketingo planas. Pardavimo strategija. Kainodaros strategija. Reklama ir rėmimas. Gamyba. Trumpas gamybos aprašymas. Įrenginiai. Kita veikla. Vadyba. Savininkai. Rizikos veiksniai. Galimos problemos ir kliūtys. Įmonės modernizavimo programa. Finansai. Investicijos. Pelno (nuostolio) ataskaita. Balansas. Pinigų srautai. Veiklos pelnas. Lūžio (nenuostolingumo) taško analizė. Gamtos apsauga.

Ištrauka

Siekiant būti pirmaujančia tarp didžiausių Lietuvos bendrovių, būtina įgyvendinti šiuos uždavinius:
- didinti investicijos konkurencingumą (įgyvendinant 2003 –2005 m. investicinę programą modernizuojant gamybą ir technologiją);
- išplėsti rinkoje investicijas (didinti mažmeninę prekybą naftos produktais Lietuvos rinkoje, didinti eksporto apimtis į Rytus ir Vakarų Europą;
- didinti žaliavos perdirbimo apimtis;
- pertvarkyti naftos produktų pardavimų ir transportavimo sistemą.
Įmonėje nuolat gerinamas naftos perdirbimas. 1989 m. įvedus trečią technologinę liniją, atsirado galimybė iš mazuto papildomai gauti šviesių naftos produktų. Tuomet naftos perdirbimo gilumas pasiekė 69%, o šiuo metu siekia 75 - 80%. Buvo pradėtas gaminti mažai etiluotas A-92 markės benzinas. 1995 metais bendrovė nutraukė etiluotų benzinų gamybą ir pradėjo gaminti aukšto oktaninio skaičiaus neetiluotus benzinus A-95 ir A-98. 1996 m. bendrovė pradėjo realizuoti naują aukštos kokybės, su multifunkciniais priedais, neetiluotą Ventus 92 E, Ventus 95 E ir Ventus 98 E benziną. Naudojant šį benziną, dėl multifunkcinių priedų poveikio, žymiai pagerėja automobilio variklio darbas ir sumažėja išmetamų į atmosferą kenksmingų medžiagų kiekis. 1996 m. pradėtas gaminti dyzelinis kuras su 0,05% sieros kiekiu, bei žieminis dyzelinis kuras, kurio ribinė filtravimosi temperatūra ne aukštesnė kaip -26 laipsniai Celsijaus, o užšalimo ne aukštesnė kaip -35 laipsniai Celsijaus. 1997 m. pradėtas gaminti reaktyvinis kuras, atitinkantis vakarietiškus standartus, JET A1. Pasiekus tokius kokybinius rodiklius, bendrovė tampa perspektyvia naftos perdirbimo įmone.
Šiuo metu AB "Mažeikių nafta" gaminama:
suskystintos dujos;
neetiluoti benzinai A-98E, A-95E, A-92E, A-80E;
neetiluoti benzinai su multifunkciniais priedais A-98E "Ventus", A-95E "Ventus", A-92E "Ventus";
reaktyvinis kuras RT ir JET A1;
vasarinis ir žieminis dyzelinis kuras;
kelių, stogų ir statybinis bitumas;
elementinė siera.
Bendrovėje pagamintų naftos produktų pardavimas 2002 metais Lietuvos rinkoje išaugo. Padidėjo aukšto oktaninio skaičiaus benzinų A-92 ir A-95 gamyba ir pardavimas. Gaminamas kokybiškas dyzelinis kuras (sieros kiekis – iki 0,05 proc.), kurį galima naudoti kaip krosnių kurą. Bendrovėje gaminami ir realizuojami tik neetiluoti benzinai. Lietuvos Respublikos Vyriausybei nustačius parduodamų Lietuvos naftos produktų privalomus kokybės rodiklius, padidėjo ir toliau didėja bendrovės gaminamų naftos produktų paklausa.
Nafta importuojama iš Rusijos. Vakarų Sibiro nafta į Lietuvą transportuojama dviem 720 mm skersmens naftotiekio magistralėmis per Novopolocką Baltarusijoje iki Biržų (Lietuva), iš kur viena linija eina į Mažeikių naftos perdirbimo įmonę (linijos ilgis 225 km), o kita – į Latvijos Ventspilio uostą. Vamzdyno atšakos iki Mažeikių naftos perdirbimo įmonės projektinis pajėgumas – 16 mln. tonų per metus. Visas tiekiamos naftos kiekis pasiekia įmonę šiuo vamzdynu.
Atsižvelgiant į naftos tiekimo nepatikimumą, naftą tiekti būtina ir iš Vakarų. Alternatyviam naftos tiekimui iš Vakarų pastaruoju metu Lietuvoje skiriama daug dėmesio. 1999 m. užbaigus Būtingės terminalo statybą, numatoma importuoti po 8 mln. tonų naftos kasmet.
AB "Mažeikių nafta" vadovauja generalinis direktorius, t.y. aukštutinio lygio vadovas, kuris atsakingas už visos bendrovės padalinių darbą, ūkinę, komercinę, finansinę veiklą, bendrovės rekonstrukciją ir vystymą, pelną, administracijos darbą, kadrų paskyrimą ir parinkimą. Generalinis direktorius kartu su direktorių valdyba sprendžia bendrovės problemas. Be to, bendrovėje dirba daug vyriausiųjų specialistų, kuruojamų technikos direktoriaus.
2003 01 01 bendrovėje dirbo 3808 darbuotojai. 2002 m. vidutinis metinis vieno darbuotojo darbo užmokestis buvo 1960 Lt.
Bendrovė suinteresuota, kad visi darbuotojai keltų savo kvalifikaciją. Už tai atsakingas mokymo kursų skyrius. Kvalifikuoti specialistai čia suteikia bendrovės dirbantiems technologijos, darbų saugos ir kt. žinių. Palaikomi glaudūs ryšiai su Lietuvos aukštosiomis mokyklomis. Daugelis mūsų įmonės specialistų ir vadovų gilina savo žinias užsienyje. Iš jų paminėtini tokie institutai kaip Maskvos IPK Neftechim (Rusija), Oksfordo The College of Petroleum and Energy Studies (Anglija), Institute Fracais du Petrole (Prancūzija).
Įmonė savo pasirinktoje rinkoje labai retai yra vienintelė. Paprastai tų pačių pirkėjų poreikiais rūpinasi bei stengiasi juos patenkinti ir kitos įmonės. Todėl tarp įmonių (gamintojų, prekybininkų, paslaugų teikėjų) dėl pirkėjo vyksta nuolatinės varžybos, konkurencija.
AB "Mažeikių nafta", realizuodama naftos produktus, susiduria su konkurencija kiekvienoje rinkoje. Dėl Suomijos (Porvoo) ir Rusijos (Kirišių) naftos perdirbimo gamyklų konkurencijos, Estijos rinkoje bendrovės parduodami naftos produktai užima labai nedidelę dalį. Šių šalių naftos perdirbimo gamyklų (Kirišių ir Porvoo) produkciją yra ekonomiškiau pirkti Estijos vartotojams (mažesnės transportavimo išlaidos, o Kirišių naftos perdirbimo gamyklos mažesnė produktų savikaina, nes naftą perka mažesnėmis kainomis negu AB "Mažeikių nafta"). Latvijos rinkai didelę įtaką daro Kirišių naftos perdirbimo gamyklos artumas, terminalų: skirtų importuoti A-95 benziną buvimas Ventspilio ir Rygos uostuose, kas "priartina" Vakarų Europos produkciją prie Latvijos. Taip pat tam įtakos turi ir liberalesnės prekybos naftos produktais taisyklės - firmoms leidžiama gaminti naftos produktus, sumaišant geresnės kokybės naftos produktus su prastesnės kokybės naftos produktais. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-09
DalykasVerslo planų kursinis darbas
KategorijaVadyba >  Verslo planai
TipasKursiniai darbai
Apimtis32 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis177.63 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Verslo planas naftos zaliavos perdirbimas ir prekyba [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą